Menu

اخبار

در دیدار علیشیری با معاون وزیر اقتصاد هند تاکید شد: گسترش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دو کشور

در دیدار علیشیری با معاون وزیر اقتصاد هند تاکید شد: گسترش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دو کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  ،در دیدار علیشیری با معاون وزیر اقتصاد هند ،بر گسترش روابط اقتصادی ایران و هند تاکید  شد.

علیشیری در این دیدار افزود: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور ایران و هند هم اکنون فرصت مغنتمی است که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ارتقا یابد .

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به چگونگی گسترش فعالیتهای شرکتهای خدمات فنی و مهندسی در یکدیگر و نحوه تامین مالی آنها ،تاکید کرد: ایران برای ارتقای روابط اقتصادی با هندوستان هیچ محدودیتی ندارد.

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی  تصریح کرد: اکنون زمان مناسب برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک میان بخش‌های خصوصی ایران و هند فرا رسیده است.

 

وی در ادامه با اشاره به راههای گسترش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دو کشور تصریح کرد : آماده هستیم فهرستی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده است را به شرکتهای هندی جهت سرمایه‌گذاری ارائه نماییم.

 

آرویند مایارا معاون وزیر اقتصاد جمهوری هند ضمن اشاره به اشتراکات و علائق دو ملت ایران و هند یادآور شد:دولتمردان هندی به این اشتراکات اهمیت زیادی می‌دهند و برای گسترش روابط دو ملت در همه زمینه‌ها برنامه ریزی می‌کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به گسترش همکاریهای مالی و اقتصادی تاکید کرد : باید از ظرفیت‌های همکاری بخوبی استفاده کنیم بخصوص هند در حوزه انرژی و توسعه صنعتی ، معدن، فولاد زمینه‌های خوبی برای گسترش همکاری‌ها دارد.

 

به گزارش خبرنگار ما ، بررسی همکاریهای دو جانبه و حمایت  دو کشور از یکدیگر در مجامع و موسسات بین المللی طرف عضویت از دیگر، تفاهمات جلسه مشترک دو عاون وزیر اقتصاد ایران و هند بود .

لازم به ذکر است اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است که با رشد متوسط بیش از 8 درصد، طی سالهای گذشته به قدرت بزرگ اقتصاد جهانی تبدیل شده است و اکنون با تولید ناخالص داخلی 3.611 تریلیون دلار و ذخایر ارزی بیش از 275 میلیارد دلار ،از شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران در آسیا محسوب می شود.
مطلب قبلی بخش‌نامه جدید ترغیب سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی ابلاغ شد
مطلب بعدی در دیدار وزیر اقتصاد ایران با مقامات اقتصادی چین مطرح شد : توسعه سرمایه گذاری های موثر چین در پروژه های اقتصادی کشور
Print
5649 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

دی ان ان